ZYRTARE: Juventus nënshkruan me super-lojtarin

Conte zbulon diçka të papritur

Matias Soulé, ylli argjentinas, është zyrtarisht një lojtar i ri i Juventusit.

Anësori, i cili mbërrin nga rradhët e të rinjve në Velez, bëri lajm në faqen e tij zyrtare në Instagram me një foto të tij duke nënshkruar kontratën, përcjell ORAinfo.

Conte zbulon diçka të papritur

Ai tani do të bashkohet në akademinë e Bianconeri, duke qenë vetëm 16-vjeç. Përveç fotografisë), i riu gjithashtu publikoi disa komente për aventurën e tij në Itali.

“Shumë i lumtur që nënshkruaj kontratën time të parë si profesionist. Faleminderit Juve që më besuan dhe faleminderit edhe të dashurve të mi që më kanë mbështetur gjithmonë,” deklaroi ai./ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey