Zyrtare: Mbappe vazhdon me PSG-në

Mbappe do të vazhdojë të jetë lojtar i Paris Saint-Germain.

Tashmë edhe zyrtarisht është konfirmuar që Mbappe do të vazhdojë me parisienët.

Ishte vet klubi francez që publikoi një video të Mbappes, duke e konfirmuar kështu rinovimin e kontratës.

Real Madridi deri sot ishte në “pole position” për të nënshkruar me francezin, por negociatat e Mbappes me PSG-në morën kthesë tjetër dhe 23-vjeçari pranoi rinovimin.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey