ZYRTARE/ Prezantohet Mane, kontratë 3-vjeçare, “bamirësi” i kushton Bayern 40 mln euro(VIDEO)

Sadio Mane është zyrtarisht një futbollist i Bayern Munich. Sulmuesi nga Senegali firmosi një kontratë 3-vjeçare deri më 2025. 40 milionë euro plus bonuse, kjo është shifra që Bayern ka derdhur në arkat e Liverpool, një goditje më të vërtetë fantastike:

“Kur agjenti im me foli për mundësinë për tu transferuar te Bayern Munich i thashë menjëherë Po. Menjëherë e imagjinova këtë moment. Më pëlqen projekti sportiv i këtij klubi.

Bayern është një nga klubet më të mëdha në botë dhe lufton gjithnjë për trofe. Të vija këtu ishte një zgjedhje e mirë, një vendim i drejtë”, u shpreh Mane.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey