Zyrtare: Shkodran Mustafi arrin marrëveshje Levanten

Lojtari ka kaluar ekzaminimin mjekësor dhe nesër do të takojë shokët e tij të rinj të skuadrës në Ciudad Deportiva.

🔵🔴 @MustafiOfficial 🐸 pic.twitter.com/vdytIU1tNt

— Levante UD 🐸 (@LevanteUD) September 2, 2021

Mustafi ka luajtur në Ligën Premier te Evertoni dhe Arsenali, ndërsa ka përvojë edhe në Serie A me Sampdorian.

Në La Liga ai ka luajtur te Valencia CFm ndërsa sezonin e fundit ai mbrojti ngjyrat e Schalke 04.

Bienvenido al #LevanteUD, @MustafiOfficial 🐸🇩🇪 pic.twitter.com/TiinlK1KHx

— Levante UD 🐸 (@LevanteUD) September 2, 2021

Mustafi është Kampion Bote në vitin 2014 me Kombëtaren e Gjermanisë.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey