Sweden - The economy has suffered as much as any other country, although there was no quarantine

Strategjia e pazakontë e Suedisë nuk ka rezultuar në përfitime të konsiderueshme ekonomike, tregojnë të dhënat,…

SMART PUBLISHER

Islamic financial assets up to 2024 projected to reach in 3.4 trillions of dollars

Sipas një ekonomisti turk, vëllimi i bankave islamike vlerësohet të arrijë në 2.2 trilionë dollarë në

SMART PUBLISHER

New investment in Tetovo with 300 jobs

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dhe kandidati për Kryeministër të parë shqiptar, Naser

SMART PUBLISHER

Tik Toku towards closure!

United States, hundreds of Chinese applications have been reviewed. Specifically the US, po…

SMART PUBLISHER

Skopje vehicle builder builds a "beast" car - VIDEO

Brenda kësaj garazhe është e parkuar kjo makinë, të cilën pronari i vet e quan bishë.

SMART PUBLISHER

10 professions that do not require a university degree

Pandemia e koronavirusit ka pasur një ndikim të thellë në tregun global të punës, sipas të

SMART PUBLISHER

Foreign company in Tetovo wants 3 accountants with knowledge of English

We are looking for a Junior Accounting Assistant for our Swedish customers, who will provide support

SMART PUBLISHER

12 advice from career experts to be happy at work

40 orë në punë nga 168 të tilla në një javë, është thuajse një e katërta

SMART PUBLISHER

TAP postpones the start of commercial activity by one year, five reasons

Gazsjellësi Trans Adriatik Pipeline (TAP) ka kërkuar pranë autoriteteve rregullatore të vendeve ku kalon Shqipëri, Greqi

SMART PUBLISHER

Who are 10 the most profitable companies in Northern Macedonia

Në nga treguesit kryesor të suksesit të kompanisë është edhe profiti apo fitimi i tyre. Apo

SMART PUBLISHER

Zuckerberg loses 7 billion dollars - Not a problem at all!

Një grup reklamuesish të profilit të lartë njoftuan këtë javë se do të bojkotonin marketingun në

SMART PUBLISHER

We need to reform capitalism, not to abandon it

Nga Ray Dalio për CNN Business Perspectives Rendi ekonomik botëror po ndryshon, pavarësisht nëse na pëlqen

SMART PUBLISHER

Why fruits and vegetables in supermarkets are visible at the entrance

Kur hyjmë në një supermarket, pothuajse gjithmonë jemi të përshëndetur nga frutat dhe perimet shumëngjyrëshe dhe

SMART PUBLISHER

Nike reports major COVID-19 losses

Mbyllja e dyqaneve për shkak të pandemisë së koronavirusit ka shkaktuar humbje të mëdha për prodhuesin

SMART PUBLISHER

5 advice from billionaire Manny Khoshbin

Hidhini një sy sipërmarrësit Manny Khoshbin me rreth 750 000 ndjekës në llogarinë e Instagram: ju

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey