LAJME MAQEDONI

Punë ka, madje nga Maqedonia e Veriut për kompani dhe b...

Shkup, 20 maj – Me përshpejtimin e procesit të globalizimit në nivel botëror edh...

Heshtje parazgjedhore për shkak të rivotimit për zgjedh...

Shkup, 20 maj – Për shkak të përsëritjes së votimit për zgjedhjet parlamentare 2...

Troshanovski: Qeveria e re në fokus duhet të ketë depar...

Shkup, 20 maj – Nuk është me rëndësi se si do të quhen ministritë, nëse nuk ka r...

SHQIPERI

Ligji për profesionet e lira, Bardhi: Hyrja në fuqi e t...

Kreu i Grupit Parlamentar, Gazment Bardhi ka hedhur akuza ditën e sotme në drejt...

Raportet RMV-Greqi, KE: Shkupi dhe Athina ta respektojn...

Komisioni Evropian në një deklaratë për “Euroaktiv” u ka bërë thirrje Shkupit dh...

Ish-deputeti Alket Hyseni takohet me Hillary Clinton: I...

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni, ka marrë pjesë ditën e sotme në...

KOSOVA

Nënsekretarja amerikane e Shtetit: Jemi thellësisht të ...

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Elizabeth A...

Balje: Ne si grup multietnik do e votonim shpërndarjen ...

Deputetja Duda Balje në një prononcim për “Debat Plus” ka thënë se nëse bëhet sh...

Meta: Të mbështesim më shumë anëtarësimin e Kosovës në ...

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi sot se, politikat aktuale në ...

Abdixhiku premton rritje enorme rrogash: Mësuesve 224 e...

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, u zotua se nëse do të bëhet kryeministër i K...

Abdixhiku: Familja e Kurtit jeton në BE, por popullin e...

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, tha se kryeministri Kurti e ka jetën në rreg...

Abdixhiku i premton Kurtit: Nëse ke merak të bëj minist...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryemini...

LAJME NGA BOTA

SHOWBIZ

Afrim Muçiqi ka një mesazh “S’na ka hije neve shqiptarë...

Afrim Muçiqi, këngëtari kosovar, ka komentuar ngjarjet e fundit në Kosovë, sa i ...

Nora Istrefi tregon se a do të martohet serish

Nora Istrefi ishte e ftuar si mysafire në emisionin e Labinot Gashit. Ndër pyetj...

Adele flet mbi planet për zgjerimin e familjes

Adele dëshiron një fëmijë tjetër. Këtë e ka thënë këngëtarja 36-vjeçare gjatë nj...

SPORT

JETA