LAJME MAQEDONI

Debat “Çfarë bëjmë mbi raportimin e (pa)ndjeshëm gjinor?”

Shkup. 4 dhjetor – Panel diskutimi “Çfarë bëjmë me raportimin (jo)senzitiv gjino...

Zgjedhjet, eurointegrimet, Kodi zgjedhor dhe qeveria te...

Shkup, 4 dhjetor – Në Kuvend sot në mesditë pritet të fillojë takimi i liderëve ...

Panel diskutim “Ndërtim i rezistencës përmes planifikim...

Shkup, 4 dhjetor – Panel diskutim “Ndërtim i rezistencës përmes planifikimit efe...

SHQIPERI

PD kërkon ngritjen e komisioneve hetimore, PS vendos të...

Prej muajsh opozita ka kërkuar ngritjen e Komisioneve hetimore parlamentare, gjë...

PS gati ndryshimin e ligjit për Komisionet Hetimore, Fe...

Partia Socialiste ka depozituar në Kuvend nismën ligjore për ndryshime në ligjin...

Berisha flet për mosbindjen civile: Lëvizja që po vjen,...

Pasi u kërkoi kryetarëve të degëve dhe kryesisë së partisë që të mobilizohen, is...

KOSOVA

Haradinaj kujton heroinën Mervete Maksutaj: Mbetet shem...

Haradinaj kujton heroinën Mervete Maksutaj: Mbetet shembulli i veprimit guximtar...

ZPS del me njoftim të ri për kufizim kontaktesh për Tha...

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka thënë që Trupi Gjykues i ka miratuar disa p...

Kurti merr pjesë në ndarjen e çmimeve të Festivalit Ndë...

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, mori pjesë në ndarjen e çmimeve të Festivali...

Nagavci e Haxhiu kërkojnë dënim maksimal për vrasjen e ...

Ministria e Drejtësisë në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë, Ministrinë e...

Naim Murseli fillimisht e pranoi se ka urdhëruar vrasje...

Zëdhënësja e Prokurorisë së Prishtinës, Laureta Ulaj tha në një intervistë për “...

Sadik Halitjaha vazhdon dëshminë në gjykimin ndaj Thaçi...

Në gjykimin ndaj Hashim Thacit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqi...

LAJME NGA BOTA

SHOWBIZ

Learta bashkë me vajzën bëjnë ndryshim në pamje, të dyj...

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajo është reja e këngëtar...

Enca pozon pranë Bredhit të Vitit të Ri, por e gjithë v...

Enca Haxhia ka pak ditë që ka konfirmuar lidhjen e dashurisë me masazherin afrik...

Majlinda e ka bërë edhe djalin të fiskuar pas gjërave ‘...

Majlinda Zeka po vazhdon të jetë një emër tejet i përfolur në publik. U bë e njo...

SPORT

JETA