LAJME MAQEDONI

BE me plan të ri për integrimin dhe rritjen ekonomike t...

Në forumin e Ministrave të Ekonomisë, “Tregu i përbashkët rajonal -një hap drejt...

RMV, prej sot çmim i garantuar edhe për pijet joalkoolike

Çmimi i garantuar, përveç produkteve ushqimore, prej sot vlen edhe për pijet joa...

Gjendja e komunikacionit në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 27 shtator – Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa probleme...

SHQIPERI

Vrasja e 4 serbëve dhe qëndrimi i kryeministrit të Koso...

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko folur lidhur me ngjarjen e së dielë...

Bardhi dhe Tabaku takim me përfaqësuesit e Këshillit të...

Gazment Bardhi dhe Jorida Tabaku u takuan sot me bashkëraporterët e Këshillit të...

Humbi zgjedhjet në Kukës, reagon Emri Vata: Patronazhis...

Kandidati i koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata ka reaguar për herë...

KOSOVA

Sot vendoset se si të procedohet tutje rreth zhvillimev...

Zëvendësdrejtori i Policisë në Mitrovicë të Veriut, Veton Elshani, tha se sot pa...

Ambasadori suedez pas vizitës tek familja Bunjaku: Auto...

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund ka qëndruare për ngushëllime dj...

Haradinaj Stublla: Depërshkallëzimi i situatës në veri ...

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka thënë se depërshk...

Transformimi i madh i Sinan Hoxhës, kaq shumë ka ndryshuar

Nuk do ta besoni sa ka ndryshuar Sinan Hoxha. Sinan Hoxha njëri nga këngëtaret m...

U vra në Veri, Afrim Bunjakut i vdiq djali para 10 vite...

Afrim Bunjakut polici që u vra në Veri të Serbisë mëngjesin e 24 shtatorit, para...

Detaje të reja nga aksioni i policisë, u gjetën armë në...

Policia e Kosovës ka njoftuar për konfiskimin e disa armëve gjatë kontrollit në ...

LAJME NGA BOTA

SHOWBIZ

Filmi i koncertit të Taylor Swift “The Eras Tour” do të...

Filmi i koncertit të Taylor Swift “The Eras Tour” do të ketë premierë në të gjit...

Noizy sot feston ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vite ...

Reperi Noizy, sot ka arsyeje për të festuar. Ai mbush plotë 37 vite jetë. Për kë...

Për herë të parë një shqiptare zgjidhet anëtare jurie n...

Bukuroshja shqiptare me famë botërore, Emina Cunmulaj, do të jetë anëtare jurie ...

SPORT

JETA