KOSOVA

Raporti i DASH-it/ Opozita dhe shoqëria civile akuzojnë...

Në raportin e Departamentit të Shtetit për të Drejtat e Njeriut për Kosovën për ...

PE-ja miratoi liberalizimin për serbët e Kosovës, Musta...

Profesori i ekonomisë dhe ish-deputeti Muhamet Mustafa, e ka komentuar vendimin ...

“U shku me vra Ganinë”, dëshmitari tregon se çfarë dëgj...

Dëshmitari Gazmend Zeqiraj, në seancën e shqyrtimit gjyqësor ndaj tre të akuzuar...

Miftaraj: Raporti i DASH-it shqetësues, ndër herët e pa...

Pas publikimit të këtij raporti për Front Online e ka komentuar drejtori ekzekut...

Çitaku: Pjesëmarrja e grave heroina në KS të OKB-së sim...

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, teksa ka folur për ...

Prokuroria inicion rast ndaj profesorit Xhevat Krasniqi...

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se ka inicuar rast në drejtim të ...

Lutfi Haziri: Gjendjen reale në Kosovë e pasqyroi rapor...

Lutfi Haziri, nënkryetari i LDK-së në një prononcim për Front Online ka folur li...

Beqa i PDK-së: Vetëvendosja e ka legalizuar korrupsioni...

Nga Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsioni për FrontOnline ësh...

Dhuna në familje, Haxhiu letër kryetarëve të komunave: ...

Në cilësinë e Koordinatores Kombëtare kundër dhunës në familje, dhunës ndaj grav...

Çitaku: Zgjedhjet në veri – dështim për Qeverinë dhe nd...

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka thënë se procesi...

Dënohen me 62 vjet burgim të akuzuarit në rastin e 11-v...

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka dënuar me 62 vjet burgim shtatë të akuzuarit...

Prokuroria Speciale pranon donacion nga Britania për in...

Prokuroria Speciale e Kosovës të martën ka pranuar donacion nga Mbretëria e Bash...

Ahmeti: Albin Kurtin e kam pritur me orë të tëra në zyr...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka thënë se nuk k...

Publikohet momenti kur makina godet shtyllën elektrike ...

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur të dielën në Prishtinë e ku një veturë k...

Bashkëshortja e ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia m...

Para se të rikthehej në krye të Ministrisë së Shëndetësisë, Arben Vitia ka udhëh...

Fillon takimi i Komisionit të Sigurisë me Komisionin e ...

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, fillon takimin me Komisionin e ...