LAJME MAQEDONI

Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, at...

Deputeti i koalicionit VLEN, Adnan Azizi në fjalimin e tij replikues ndaj depute...

Shi i rëmbyeshëm, breshër dhe era të forta kaplojnë pol...

Rajoni i Pollogut respektivisht Tetova në këto momente është nën pushtetin e era...

Ndërroi jetë Isuf Kadriu, zëvendëskryeredaktori i TV ALSAT

Lajm i trishtë! Ka ndërruar jetë Isuf Kadriu, kolegu ynë, zëvendëskryeredaktori ...

Bytyqi: Do mbështesim ligjin e propozuar nga VMRO-DPMNE...

Ish z.Kryeministri për Çështje Ekonomike Fatmir Bytyqi bëri të ditur se LSDM do ...

Sfidat e sigurisë mbledhin në takim ministrat e BE-së d...

Bashkimi Evropian është duke e rritur bashkëpunimin me vendet e rajonit të Ballk...

Llukarevska: Fjalimi i Mickoskit nuk dallon nga ai i Gr...

Deputetja e LSDM-së, Sanja Llukarevska në fjalimin e tij mes tjerash tha se fjal...

Taravari: Prej sot s’ka votues dhe jovotues, por ka nën...

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari pjesë e koalicionit VLEN nëpë...

Mickoski kryeministri i 13-të që nga pavarësia, kabinet...

Hristijan Mickoski do të jetë kryeministri i 13 që nga pavarësia e vendit. Pas r...

Temperaturat e larta kanë bërë që të rritet numri i të ...

Temperaturat e larta kanë bërë që të rritet numri i të prekurve nga viruse të nd...

Autobusët privatë të transportit publik të hënën nuk do...

Autobusët privatë të transportit publik të hënën nuk do të qarkullojnë nëpër rru...

Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, at...

Deputeti i koalicionit VLEN, Adnan Azizi në fjalimin e tij replikues ndaj depute...

Gostivari i ngulfatur nga mbeturinat, autoritetet në “g...

Rrugët e Gostivarit janë përplot mbeturina, përreth kontejnerëve shpesh krijohen...

Transporti publik në Shkup, mes “shërbimeve më të këqia...

Qytetarët që përdorin transportin publik në Shkup po përjetojnë golgotë. Shoferë...

Sektorët që paguhen më së shumti e më së paku në Maqedo...

Sektorët me rrogën më të madhe në Maqedoninë e Veriut është 41 085 denarë, ndërs...

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut sot duhet të votohet...

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut dje filloi seanca për zgjedhjen e Qeverisë së...

Ndërroi jetë ish-deputeti i Kuvendit të Maqedonisë së V...

Ish-deputeti i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Mile Andonov, dje ka ndërruar j...