JETA

Këto janë rreziqet me të cilat përballeni nëse flini me...

Nëse jeni nga ata persona që do të shkoni në shtrat me flokë të lagura, duhet ta...

Sonte “Nata e Kadrit”, nata më e shenjtë e vitit për my...

Ky 5 prill, shënon Natën e Kadrit. Besimtarët, që e cilësojnë më të vlefshme se ...

Të dielën ndryshon ora, akrepat shkojnë një orë para

Akrepat e orës do të lëvizin përpara natën ndërmjet të shtunës 30 dhe të dielës ...

Kjo është dita kur ndryshon ora

Edhe disa ditë na ndajnë nga ndryshimi i orës verore, mes të shtunës 30 dhe të d...

Kështu duket sot djaloshi i zhdukur 6 vite më parë, zbu...

Alex Batty, djali britanik i zhdukur që u gjet javën e kaluar duke ecur i vetëm ...

Bakllava i ndihmon burrat që të jenë më të mirë në seks

Derisa burrat fillojnë të plaken, është e domosdoshme që ata t’i kushtojnë vëmen...

Kur ndryshon ora këtë javë dhe si lëvizin akrepat

Të dielën e 29 tetorit ndryshon ora. Akrepat do të shkojnë 60 minuta mbrapa, ose...

“Shqiptarja ia shiti virgjërinë sheikut për 50 mijë eur...

Gazetarja Aida Topalli ishte e ftuar këtë të enjte në emisioni “Good Morning Alb...

Kjo është data kur do të ndërrohet ora

Ora dimërore rikthehet të dielën më 29 tetor. Më pas do të lëvizim nga 3 në orën...

Humbi 75 kilogram për tu martuar me mashkullin e ëndrra...

Një grua që dikur nuk kishte edhe aq shumë fat në dashuri, më në fund është mart...

Ja kur do të ndodhë eklipsi hënor

Të gjithë sytë nga qielli, ja kur do të ndodhë eklipsi hënor. Eklipsi penumbral ...

Nga ylli i filmave për të rritur në “profesoreshë” në O...

Aktorja libaneze e filmave për të rritur, Mia Khalifa u ftua të jepte një leksio...

Bëri bujë vite më parë, ndryshimi drastik dhe jeta e “s...

Një nga emrat më të diskutuar në vitin 2018 ishte edhe Xhisiela Maloku. Vajza ng...

28-vjeçari shqiptar e ka zemrën në krahun e djathtë

Një ndër rastet e rralla në botë, 28-vjeçari shqiptar e ka zemrën në krahun e dj...

Ja çfarë ndodh kur rrufeja godet një aeroplan

Çfarë ndodh kur rrufeja godet një aeroplan? Rrufeja godet çdo avion rregullisht,...

“Nipi më tha që fëmijët s’janë të tutë”, trondit burri ...

Viktori dhe Harilla janë djem xhaxhallarësh por në konflikt i ka futur një makin...