SHENDETI

Mund të jenë kërcënuese për jetën: Simptomat që tregojn...

Koagulimi i gjakut është një grumbull gjaku që ndryshon nga një gjendje e lëngsh...

Katër gjendje të rënda që mund të shoqërohen me ndryshi...

Buzët mund të jenë një tregues i shëndetit tuaj, ndaj është shumë e rëndësishme ...

Studimi i ri: “Covid-i i gjatë” mund të shkaktojë anoma...

Personat që kanë vuajtur më gjatë prej COVID-19 – sëmundjes që e shkakton korona...

Katër shenja paralajmëruese të arrestit kardiak që mund...

Arrestet kardiake janë një nga urgjencat mjekësore më vdekjeprurëse që mund të p...

A mund të shkaktojë COVID-i humbje të dëgjimit? Çfarë t...

Çfarë duhet të dini për humbjen e dëgjimit të lidhur me COVID-in? Ekspertët e ka...

Tetë shprehi të mëngjesit që po e dëmtojnë trupin tuaj

Mënyra se si e filloni mëngjesin është e rëndësishme. Disa njerëz mendojnë shumë...

Gjatë vjeshtës mund të ndodhë të shtohen dhimbjet e kokës

Njerëzit që vuajnë rregullisht nga dhimbjet e kokës apo migrena, e dinë mjaft mi...

Çrregullimet gjenetike që ndikojnë në fertilitetin mash...

Të kesh një fëmijë është një ëndërr e veçantë për shumë njerëz, por ndonjëherë g...

A e dini pse hapja e gojës është ngjitëse

A keni menduar ndonjëherë pse hapja e gojës është ngjitëse? Pse ndonjëherë mjaft...

“Ja shenjat që Sistemi Imunitar jep kur vuani nga një s...

Një sëmundje autoimune është një gjendje në të cilën sistemi juaj imunitar sulmo...

Gjashtë ndryshime në fytyrë që tregojnë për sëmundjen e...

Edhe pse simptomat e sëmundjes së mëlçisë yndyrore janë më të vështira për t’u d...

Tre simptoma të dhimbjes së shpinës që mund të jenë she...

Edhe pse dhimbja e shpinës është një ankesë e zakonshme dhe shpesh nuk lidhet me...

A mund të shndërrohen miomat në kancer?

A mund të shndërrohen miomat në kancer dhe çfarë ndodh gjatë shtatzënisë? Përgji...

Shtypni këto dy pika dhe do t’ju pushojë dhimbja e kokë...

Sa shpesh ju dhemb koka? Fatmirësisht ka shumë opsione trajtimi në dispozicion p...

Shprehitë e përditshme që duhen shmangur pas ngrënies p...

Pas një vakti të madh, shumë njerëz vendosin të pushojnë dhe të pinë një gotë uj...

Shtoni një përbërës në kafe për përmirësimin e kujtesës...

Nuk mund ta imagjinoni ditën tuaj pa disa filxhanë kafe dhe sipas ekspertëve duh...