SPORT

Sylvinho pritet të bëj tri ndryshime në formacion ndaj ...

Ndeshja me Spanjën konsiderohet një “finale” e madhe për Shqipërinë. “Kuqezinjtë...

“Luftë për çdo top”, Bajrami: Të jemi konkretë te rastet

Nedim Bajrami, i cili tashmë është pjesë e rekordeve dhe historisë së Europianëv...

Këto matematika e kualifikojnë Shqipërinë edhe me baraz...

Shqipëria momentalisht është me gjasa të mëdha për t’u kualifikuar tutje edhe me...

“EURO 2024” vazhdon edhe sot me tri ndeshje interesante

Maratona e Euro 2024 vazhdon edhe ditën e sotme, me tre ndeshje shumë interesant...

Mediat spanjolle: Daku mund të dënohet me përjashtim ng...

Organizata ombrellë e futbollit evropian UEFA njoftoi të premten se ka nisur het...

Luciano Spalleti ‘shpërthen’ me kritika ndaj lojtarit t...

Kampionët në fuqi të “EURO-s”, Italia po vazhdon të mos impresionojë këtë edicio...

Trajneri i Italisë: Ne nuk ishim kurrë në lojë, Spanja ...

Trajneri i Italisë, Luciano Spalletti, nuk mund të ishte më i qartë: Nëse luajmë...

Këto janë gjasat e Shqipërisë për ta kaluar grupin në E...

Shqipëria ka ende gjasa për ta kaluar grupin e vdekjes në Euro 2024. Momentalish...

Spanja fiton dhe kualifikohet, e mban Shqipërinë ende n...

Spanja ka arritur të arkëtojë tre pikët e radhës, kështu edhe duke gjetur kualif...

Daku kërkon falje publike: Falja është burrërore, e bër...

Futbollisti i Shqipërisë, Mirlind Daku, ka kërkuar falje për fyerjet që ka bërë ...

Ish-futbollisti i Kroacisë: Shqiptarët na dhanë mësim s...

Ish-futbollisti i kombëtares kroate, Robert Shpehar ka thënë se shqiptarët i dha...

Sllovenia e humbi fitoren në çastet e fundit, Jovic bar...

Sllovenia ka barazuar ndaj Serbisë me rezultat 1-1 në kuadër të xhiros së dytë t...

Mediumi boshnjak e lartëson trajnerin e Shqipërisë, Syl...

Mediumi boshnjak, Avaz ka bërë një artikull rreth punës së përzgjedhësit të Shqi...

Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-gol...

Xherdan Shaqiri realizoi një gol brilant nga distanca ndaj Skocisë, në xhiron e ...

Publikohen formacionet zyrtare Shqipëri – Kroaci, Sylvi...

Sylvinho i lë të gjithë me gojë hapur! Braziliani ka befasuar me formacionin tit...

Shqipëria me barazim mban gjallë shpresat në Evropian

Shqipëria ka dalë me barazim nga ndeshja e vështirë dhe shumë dramatike ndaj Kro...