LAJME NGA BOTA

-43 gradë Celsius në Skåne të Suedisë, një mijë vetura ...

Deri në 1,000 vetura janë bllokuar nga stuhia e borës në autostradën E22 në Skån...

O’Brien betohet si Ndihmës Sekretar i Shtetit: Mezi pre...

Jim O’Brien është betuar për pozitën e re të ndihmës Sekretarit të Shtetit. O’Br...

Millorad Dodik dorëzon kallëzim penal ndaj përfaqësuesi...

Dodik dorëzon kallëzim penal ndaj përfaqësuesit të lartë ndërkombëtar në Bosnjë ...

Kështu do të ndahet pasuria e Berlusconit pas vdekjes s...

Pas vdekjes së tij, kështu do të ndahet pasuria e Berlusconit. Edhe pse akoma nu...

Një javë pasi u nxor e gjallë nga arkivoli, vdes 76-vje...

Ka vdekur 76-vjeçarja nga Ekuadori e cila para një jave, ishte nxjerrë e gjallë ...

Tornado shkatërruese në Misisipi të SHBA-së, një i vdek...

Një person ka humbur jetën dhe më shumë se 20 të tjerë janë lënduar nga tornado ...

Bashkimi Evropian miraton pakon e 11-të të sanksioneve ...

BE-ja miraton pakon e 11-të të sanksioneve ndaj Rusisë. Këshilli i Bashkimit Evr...

Sekretari i Shtetit të ShBA-së: Jemi në koordinim të ng...

Blinken: Jemi në koordinim të ngushtë me aleatët për situatën në zhvillim në Rus...

Avion privat, jahte dhe miniera diamanti, thesari i lar...

Shefi i grupit Wagner, Yevgeny Prigozhin ndodhet në Minsk siç ka njoftuar Presid...

Autoritetet suedeze e lejojnë djegien e Kur’anit në dit...

Autoritetet në Suedi e kanë miratuar djegien e Kur’anit si një demonstratë jasht...

Volodymyr Zelensky viziton Odesën për të shënuar Ditën ...

Zelensky viziton Odesën për të shënuar Ditën e Marinës së Ukrainës Presidenti uk...

Biden në Evropë gjatë korrikut, takime në Britani, Litu...

Biden për vizitë në Evropë gjatë korrikut, takime në Britani, Lituani e Finlandë...

Ronaldo i përgjigjet Luizit: Ato 5 mijë euro mi premtov...

Ronaldo Sharka i është përgjigjur përmes një videoje Luizit dhe Kiarës pas sherr...