LAJME NGA BOTA

Më shumë se 550 pelegrinë vdesin gjatë haxhit për shkak...

Të paktën 550 pelegrinë kanë vdekur gjatë haxhit, duke nënvizuar natyrën rraskap...

-43 gradë Celsius në Skåne të Suedisë, një mijë vetura ...

Deri në 1,000 vetura janë bllokuar nga stuhia e borës në autostradën E22 në Skån...

Lëkundje të forta tërmeti në Turqi

Një tërmet më magnitudë 5.6 ballë është regjistruar në Turqi në provincën e Toka...

E DHIMBSHME/ Vdes foshnja që para pak ditësh u nxor e g...

Ka vdekur foshnja që para pak ditësh u shpëtua derisa u nxor e gjallë nga barku ...

“Të gjithë sytë kah Rafah”, kuptimi i fotos virale në I...

“Të gjithë sytë kah Rafah”. Ky slogan është kthyer në 24 orët e fundit në një si...

Rrëzimi i helikopterit, presidenti iranian dhe personat...

Mëngjesin e sotëm po raportohet se është konfirmuar vdekja e presidentit të Iran...

Ronaldo i përgjigjet Luizit: Ato 5 mijë euro mi premtov...

Ronaldo Sharka i është përgjigjur përmes një videoje Luizit dhe Kiarës pas sherr...

Aleksandar Vuçiq: Serbia vazhdon luftën për Kosovën në ...

Vuçiq: Serbia vazhdon luftën për Kosovën në të gjitha frontet diplomatike. Presi...

Millorad Dodik dorëzon kallëzim penal ndaj përfaqësuesi...

Dodik dorëzon kallëzim penal ndaj përfaqësuesit të lartë ndërkombëtar në Bosnjë ...

Sulmi në Izrael, reagon ambasadorja e Izraelit në Kosov...

Ambasadorja e Izrealit në Kosovë, Tammy Ziv, ka reaguar pas sulmit masiv të mili...

O’Brien betohet si Ndihmës Sekretar i Shtetit: Mezi pre...

Jim O’Brien është betuar për pozitën e re të ndihmës Sekretarit të Shtetit. O’Br...

Turqia thirrje Izraelit dhe Palestinës për “vetëpërmbaj...

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, u ka bërë thirrje palëve për vetëpërm...

Hamasi kërcënon se do të vrasë pengjet për shkak të sul...

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu u zotua dje se sulmi i tij ndaj Hamasi...