SPORT

Prishtina bëhet me trajner të ri

FC Prishtina dhe kryetrajneri, Jean-Michel Cavalli kanë arritur akordin për t’i ...

Këta janë gjashtë yjet e Barcelonës që po kërkohen me n...

Verën e kaluar, Barcelona bëri biznes me klubin arab Al Ahli për shitjen e Franc...

Messi ‘tronditë’ Barcelonën: Real Madridi është skuadra...

Ish-futbollisti i Barcelonës, Lionel Messi, ka thënë se Real Madridi është skuad...

“Shqipja do të bëhet gjuhë kombëtare e Zvicrës”, përgji...

Trajneri i Zvicrës, Murat Yakin, u përballë me një pyetje të çuditshme në konfer...

Dy skuadra të mëdha pas Albion Rrahmanit, ylli kosovar ...

Albion Rrahmani po i kalon ditët e fundit të tij te skuadra rumune Rapid Bukures...

“Paga dhe kontrata” – Detajet e transferimit të Mbappe ...

Kylian Mbappe tashmë është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Real Madridit. Këtë ...

Mourinho prezantohet tek Fenerbahçe

Jose Mourinho ka hedhur firmën në letër duke u bërë kështu zyrtarisht trajneri i...

Kylian Mbappe ia konfirmon Macronit: Zyrtarizimi do të ...

Kylian Mbappe më në fund po e realizon ëndrrën fëmijërore. Sulmuesi francez do t...

Vjen zyrtarzimi: Kylian Mbappe bëhet futbollisti më i r...

Merr fund drama disa vjeçare, Kylian Mbappe tashmë edhe zyrtarisht është bërë lo...

Merr fund telenovela, Mbappe ka nënshkruar të gjitha do...

Kylian Mbappe ka nënshkruar kontratë me Real Madridin, ka bërë të ditur, Fabrizi...

Wilder turpërohet, Zhang e mposhti me nokaut në raundin...

Zhilei Zhang e ka nokautuar Deontay Wilderin në raundin e pestë dhe duke i shkak...

Reali e bën mbretin e Evropës për herë të 15-të në histori

Real Madridi nuk i luan finalet, por i fiton ato. Kjo është thënja që tifozët e ...

E konfirmon Fabrizio Romano/ Jose Mourinho arrin marrëv...

Lajm bombastik, Jose Mourinho me skuadër të re. Jose Mourinho do të marrë drejti...

Kosova vazhdon me stërvitjen e dytë për miqësoren me No...

Dardanët kanë mbajtur sot stërvitjen e dytë për grumbullimin e qershorit në Kamp...

Mbappe zbarkon te “Mbretërit” në këtë datë

Futbollisti Kylian Mbappe është gati të bëhet një tjetër galaktik në Real Madrid...

Theo Hernandez kërkon dyfishim të pagës, Milani i vendo...

Milani ka një çmim në mendje për Theo Hernandez pasi ata goditën një pengesë në ...