LAJME MAQEDONI

Ministria e Punëve të Brendshme shpalli fletë-arrest nd...

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut shpalli fletë-arrest ndër...

Besimi: Buxheti për vitin 2024 sjell përkrahje për cikl...

Shkup, 4 dhjetor –  Propozimi i Buxhetit për vitin 2024 siguron kushte për rritj...

Raporti i QMBN: Përkatësia politike dhe etnike mbeten b...

Shkup, 4 dhjetor – Përkatësia politike dhe etnike vazhdon të jetë baza më e zako...

Kovaçevski: MPB-ja dhe Prokuroria i kanë identifikuar a...

Shkup, 4 dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot deklaroi se MPB-ja dhe Pr...

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me...

Shkup, 4 dhjetor – Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot i shprehu ngushëllime ...

MPB: Kundër personit L.P. gjatë viteve të kaluara janë ...

Shkup, 4 dhjetor – Për shkak rë pyetjeve të parashtruara nga një numër më i madh...

Delegacioni i Komisionit parlamentar për çështje evropi...

Shkup, 4 dhjetor – Kryetari dhe anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane të K...

Arrihet marrëveshje, zgjedhjet në Maqedoni do të mbahen...

Shkup, 4 dhjetor  – Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski bëri...

MPB-ja bullgare pohon se në atë shtet “deri më tani nuk...

Shkup, 4 dhjetor – Ministria bullgare e Punëve të Brendshme sot publikoi se “der...

Ademi-Vilimec: Mbështetje çeke për anëtarësimin tonë në BE

Shkup, 4 dhjetor – Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Re...

Pritet para Gjykatës penale të dërgohet babai i Vanjës

Shkup, 4 dhjetor – Babai i Vanja Gjorçevskës pasdite pritet të dërgohet para gjy...

Vrasja e 14-vjeçares, një nga të dyshuarit është largua...

Prokurori publik Gavril Bubevski në konferencën e sotme për media tha se janë id...

Spasovski flet për vrasjen e 14 vjeçares nga Shkupi dhe...

Ministri i Brendshëm i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski në konferencën e s...

Opozita shqiptare lëshon mbledhjen e liderëve, alarmon ...

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim kanë braktisur takimin e liderëve, info...

Prokurori: Babai i Vanjës ka treguar kur dhe në sa ora ...

Ministri Oliver Spasovski gjatë konferencës për media, tha se kundër babait të V...

Mexhiti: Në qeverinë e përkohshme të ketë ministra që i...

Kreu i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti tha se Lidhja Europiane për Ndryshime ...