LAJME MAQEDONI

Mexhiti, Kasami dhe Gashi u vonuan me Presidencën. Pend...

Opozita shqiptare, gjegjësisht, Lëvizja Demokratike, Alternativa dhe Lëvizja Bes...

Gruevski thotë se vazhdon të përndiqet politikisht, dem...

Pas ndryshimit të Kodit Penal nga ana e deputetëve në Parlamentin e Maqedonisë, ...

Syria Rashidi shkarkohet nga detyra e drejtorit të MEPS...

Klan Maqedoni duke u thirrur në burime të saj ka bërë të ditur se pas mosmarrëve...

Ziadin Sela, Basri Bajrami dhe Hysni Ismaili, deputetët...

Ali Ahmeti, Arben Ziberi, Arbër Ademi, Talat Xhaferi, Menduh Thaçi, janë në mesi...

Pendarovski: Nga ne varet agjenda europiane

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pranuar në takim shefin e delegacionit të Ba...

Ristoska për ndryshimet në Kodin Penal: Mjerim

Prokurorja Lençe Ristoska e cila ishte përfaqësuese e prokurorisë në rastin në r...

Janushevi i VMRO-së u dënua me kusht për autobusët nga ...

Ish drejtori i Ndërmarrjes së Qarkullimit Publike (NQP), Igor Janushev u dënua m...

Komuna e Tetovës do të jep tokë në këmbim të ndërtimit ...

Komuna e Tetovës do të ndërtojë objekt të ri për nevojat e administratës. Kompan...

Ndryshimet në Kodin Penal që amnistojnë krimet e funksi...

Pavarësisht thirrjeve për të mos e nënshkruar, presidenti Pendarovski sot ka mar...

Pendarovski nuk do të vendosë “veto” për ndryshimet e K...

Shkup, 7 shtator – Platforma e Organizatave Joqeveritare për Luftë kundër Korrup...

Moraçanin: Ndryshimet në Kodin Penal nuk mbështesin një...

Shkup, 7 shtator – Kam votuar “kundër” Ligjit të propozuar për ndryshime dhe pro...

Milloshoski kërkon që Pendarovski të mos i miratojë ndr...

Shkup, 7 shtator –  Deputeti i OBRM-PDUKM-së Antonio Milloshoski, ka reaguar në ...

Këshilli i Komunës së Tetovës miratoi partneritet publi...

Tetovë, 7 shtator – Këshilli i Komunës së Tetovës në mbledhjen e sotme të 19-të ...

“Më mirë për Tetovën” ndryshimet në Kodin Penal janë le...

Tetovë, 7 shtator –  Nisma qytetare “Më mirë për Tetovën” përmes një kumtese rea...

Pacientët e Onkologjisë kërkojnë të mos politizohet ras...

Shkup, 7 shtator – Ne duam që në hetim të përfshihen përfaqësuesit e të gjitha p...

Sh.F. “Bajram Shabani” – Kumanova organizon mbledhje ko...

Kumanovë, 7 shtator – ShF “Bajram Shabani”- Kumanovë, më datë 12.09.2023, e mart...