LAJME MAQEDONI

Moti sot me diell dhe me vranësira të vogla lokale

Moti me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga ...

Gjoba për 202 shoferë në Shkup, 64 për vozitje të shpejtë

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (14.07.2023) ka ...

Qëllohen me armë zjarri dy shtetas të Maqedonisë në Gre...

Një vrasje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Hanioti të Halkidikit në Greqi. Konkr...

Konfirmohet identiteti i viktimës dhe të plagosurit nga...

Një sulm i përgjakshëm me armë zjarri ku, siç përcjell KlanM, mbeti i vrarë një ...

Pika kufitare Preshevë – Tabanoc, shiko LIVE gjendjen m...

Kliko këtu për të parë drejtpërdrejt gjendjen momentale në pikën kufitare Preshe...

Vritet një person dhe plagoset një tjetër nga Shkupi, n...

Sipas informacioneve nga policia greke, dy persona (një 39-vjeçar dhe 43-vjeçar)...

Një 39 vjeçar nga Maqedonia e Veriut u vra në Greqi, tj...

Në orët e para të mëngjesit raportohet në mediat e Greqisë për vrasjen e një 39 ...

Tejkalimi i shpejtësisë, ngasje pa leje, disa nga arsye...

Policia e Maqedonisë së Veriut brenda ditës ka regjistruar 202 dënime vetëm në k...

Moti sot, temperaturat do të arrijnë deri në 40 gradë

Moti me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga ...

Ariu i del përpara veturës. Shoferi humb kontrollin dhe...

Aksident në afërsi të fshatit Dobrosht. Një veturë goditi një ari dhe aksidenton...

Kasami: Tenderi për rikonstruimin e stadiumit të Tetovë...

Në shtator apo tetor pritet që të shpallet tenderi për rikonstruimin e stadiumit...

BE jep 100 milionë euro për RMV-në, ndihma kushtëzohet ...

BE-ja do të ofrojë 100 milionë euro ndihmë makro-financiare për Maqedoninë e Ver...

Presidencat e reja të BE-së, gjithnjë e më pak ambicie ...

Analizë speciale për Portalb.mk nga Malinka Ristevska Jordanova, Instituti për P...

Ka ndërruar jetë lehona që u hodh nga kati i parë i Gji...

Lehona 39 vjeçare që para dy javësh u hodh nga kati i parë i Klinikës për Gjinek...

Spasovski: Fronti nacional për luftën kundër korrupsion...

Në këtë front në luftën e luftës kundër korrupsionit, nuk do të thotë formim i n...

Rejtingu i lartë i sondazheve favorizon Pendarovskin dh...

Shkup, 14 korrik – Politikani më favorit është presidenti Pendarovski, ndërsa Sp...