LAJME MAQEDONI

Konfiskohet një sasi e armëve dhe municionit në Sllupçan

Një person nga Sllupçani është arrestuar pasi policia gjatë bastisjes në shtëpin...

Sektori civil kritikon ashpër miratimin e ndryshimeve n...

Miratimi i ndryshimeve të Kodit penal brenda natës dhe pa debat cilësor në opini...

Gjimnazi i Velesit as sot nuk ua hapi dyert 16 nxënësve...

16 nxënësit shqiptarë të Velesit edhe sot mbetën jashtë procesit mësimor pasi ak...

Merko i paprekshëm, МАSH pa vendim për drejtorët joligj...

Ministri i Arsimit Jeton Shaqiri ende nuk ka vendosur nëse do t’i heqë kompetenc...

Punonjësit e Bibliotekës së Tetovës detyrohen të kalojn...

“Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot, edhe zyrtarisht solli vendim...

“Eko-svest”: Qytetarët kanë shumë pengesa për t’i shfry...

Nevojitet harmonizim i ligjeve dhe akteve nënligjore me gjendjet momentale me që...

Analizë: Ja nga cilat vepra shpëton ish kryeministri Ni...

Shkup, 7 shtator – Ndërtimi i Pallatit të Bardhë, respektivisht rasti Talir, Aut...

Jo zyrtare/ Zudi Enuzi Koka në vend të Syrija Rashidit?

Shkup, 7 shtator – Klan Maqedoni duke u thirrur në burime të saj ka bërë të ditu...

Reagon Gruevski: Ndryshimet në Kodin Penal nuk kanë lid...

Ish-kryeministri, Nikolla Gruevski nëpërmes rrjetit social facebook ka reaguar n...

Gruevski: Ndryshimet në Kodin Penal kanë rol të vogël n...

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski, ka reaguar në lidhje me komentet e fundit pas...

Lençe Ristoska për ndryshimet në Kodin Penal: Mjerim

Prokurorja Lençe Ristoska e cila ishte përfaqësuese e prokurorisë në rastin në r...

Opozita shqiptare me kërkesë Pendarovskit: Mos i nënshk...

Partitë opozitare, Lëvizja Besa, Alternativa dhe Lëvizja Demokratike i kanë dërg...

Çfarë fshihet pas ndryshimeve në Kodin Penal?

Miratimi i ndryshimeve në Kodin Penal të Maqedonisë së Veriut, për uljen e dënim...

“Me ndryshimet në Kodin Penal vjetrohen 14 lëndë gjyqës...

Me miratimin e ndryshimeve në Kodin Penal do të mundësohet vjetërsimi i 14 lëndë...

Edhe shërbimi për grumbullimin dhe deponimin e mbeturin...

Këshilli i Komunës së Tetovës në mbledhjen e sotme të 19-të votoi vendimin me të...

Arrestohet i riu nga Saraji, e shantazhoi një vajzë me ...

Një i ri nga Saraji është arrestuar dhe ndaj tij është parashtruar kallëzim pena...