LAJME MAQEDONI

98 përqind e qytetarëve në Evropë thithin ajër më të ke...

Pothuajse e gjithë popullsia evropiane jeton në qytete shumë të ndotura, ku nive...

Parashikimi i motit për sot në Maqedoni, 8 shtator

Moti sot do të jetë me diell me vranësira mesatare. Në pjesën jugore do të ketë ...

Maqedonia e Veriut feston sot 32-vjetorin e pavarësisë

Republika e Maqedonisë së Veriut sot shënon 32-vjetorin e pavarësisë së saj nga ...

Lumi “Shkumbin” tmerrësisht i ndotur, Inspektorati nuk ...

Lumi “Shkumbin” në Tetovë mbetet një nga pikat ekologjike më të nxehta në vend. ...

Komuna e Tetovës planifikon të këmbejë tokë prej 4.500 ...

Komuna e Tetovës do ta japë me partneritet publiko-privat për 15 vjet pishinën e...

Tetovë, protestë për dy-vjetorin e tragjedisë në modula...

Sot, 8 shtator bëhen dy vjet nga tragjedia e zjarrit të tmerrshëm që bëri hi spi...

Kompania nga Sllovenia do të pastrojë Tetovën nga mbetu...

Mbeturinat në Tetovë do t’i grumbullojë dhe deponojë një kompani nga Sllovenia p...

Lumi “Shkumbin” tmerrësisht i ndotur, inspektorati nuk ...

Lumi “Shkumbin” në Tetovë mbetet një nga pikat ekologjike më të nxehta në vend. ...

RMV-ja nuk përmirëson kushtet çnjerëzore në burgje, të ...

Maqedonia e Veriut çalon shumë në aspektin e respektimit të së drejtave themelor...

Maqedonia e Veriut i mbushi 32 vjet

Republika e Maqedonisë së Veriut sot shënon 32-vjetorin e pavarësisë së saj. Ky ...

Me akademi solemne shënohet 8 Shtatori – Dita e Pavarës...

Shkup, 8 shtator – Qeveria e Maqedonisë së Veriut, nën moton “Lajmëtar i Lirisë”...

Zejdi të shtunën do ta themelojë partinë e re

Deputeti Skender Rexhepi – Zejdi ka njoftuar se të shtunën do të themelojë solem...

Pendarovski takon euroambasdorin Geer, flasin për ecuri...

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski sot ka pritur në takim shefin e delegacio...

Najçevska: Nëse deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe LEVICËS d...

Profesoresha Najçevska, e cila konsiderohet kritikuese e ashpër e zhvillimeve ak...

Kostot e transaksioneve online në vendin tonë janë ndër...

Asociacioni i Bankave të Maqedonisë shpreh reagimin më të ashpër ndaj deklaratav...

Qeveria shton fondet për paga, pensione, subvencione dh...

Në seancën e fundit të qeverisë, u miratua propozimi i Ministrisë së Financave p...