LAJME MAQEDONI

Kompania nga Sllovenia do të pastrojë Tetovën nga mbetu...

Mbeturinat në Tetovë do t’i grumbullojë dhe deponojë një kompani nga Sllovenia p...

Lumi “Shkumbin” tmerrësisht i ndotur, inspektorati nuk ...

Lumi “Shkumbin” në Tetovë mbetet një nga pikat ekologjike më të nxehta në vend. ...

RMV-ja nuk përmirëson kushtet çnjerëzore në burgje, të ...

Maqedonia e Veriut çalon shumë në aspektin e respektimit të së drejtave themelor...

Maqedonia e Veriut i mbushi 32 vjet

Republika e Maqedonisë së Veriut sot shënon 32-vjetorin e pavarësisë së saj. Ky ...

Me akademi solemne shënohet 8 Shtatori – Dita e Pavarës...

Shkup, 8 shtator – Qeveria e Maqedonisë së Veriut, nën moton “Lajmëtar i Lirisë”...

Zejdi të shtunën do ta themelojë partinë e re

Deputeti Skender Rexhepi – Zejdi ka njoftuar se të shtunën do të themelojë solem...

Pendarovski takon euroambasdorin Geer, flasin për ecuri...

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski sot ka pritur në takim shefin e delegacio...

Najçevska: Nëse deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe LEVICËS d...

Profesoresha Najçevska, e cila konsiderohet kritikuese e ashpër e zhvillimeve ak...

Kostot e transaksioneve online në vendin tonë janë ndër...

Asociacioni i Bankave të Maqedonisë shpreh reagimin më të ashpër ndaj deklaratav...

Qeveria shton fondet për paga, pensione, subvencione dh...

Në seancën e fundit të qeverisë, u miratua propozimi i Ministrisë së Financave p...

Panovski: MPB dhe Prokuroria është dashur më herët të v...

Shkup, 7 shtator – Sipas mjekut Nikolla Panovski, skandali me rastin në onkologj...

Ambasada e SHBA-ve në Shkup: Shpresojmë që ndryshimet ...

Ambasada e SHBA-ve në Shkup, për TV24 shprehet se do t’i shqyrtojnë ndryshimet n...

Besimi: Së shpejti do të shpallet pakoja e re e masave ...

Ministri i Financave, Fatmir Besimi, sot njoftoi se Qeveria së shpejti do ta shp...

Kovaçevski: Të përfitojmë nga shansi i papërsëritshëm p...

Sfida është një shans për të bërë më të mirën tuaj dhe ne kemi atë shans të papë...

A u bë një hap para për ndryshimet kushtetuese?

Transparency International – Maqedoni, thonë se këtë praktikë të ligjeve të poro...

Konsorciumi Behtel dhe Enka me panair pune në Manastir

Konsorciumi Behtel dhe Enka mbajti një Panair për punësim dhe u bëri thirrje ban...