Rama në Konferencën e Sigurisë në Mynih, takime me zyrtarë të lartë të BE-së dhe vendeve të tjera

Prej ditës së djeshme, kryeministri Edi Rama ndodhet në Mynih, ku po merr pjesë në punimet e Konferencës së Sigurisë. Në ditën e dytë të qëndrimit në Gjermani kreu i qeverisë ka zhvilluar disa takime me zyrtarë të lartë të Bashkimit Europian, por edhe politikanë nga vende të tjera. Në rrjetet sociale, kreu i qeverisë […]

shkurt 17, 2024 - 20:00
 0  3
Rama në Konferencën e Sigurisë në Mynih, takime me zyrtarë të lartë të BE-së dhe vendeve të tjera

Prej ditës së djeshme, kryeministri Edi Rama ndodhet në Mynih, ku po merr pjesë në punimet e Konferencës së Sigurisë.

Në ditën e dytë të qëndrimit në Gjermani kreu i qeverisë ka zhvilluar disa takime me zyrtarë të lartë të Bashkimit Europian, por edhe politikanë nga vende të tjera.

Në rrjetet sociale, kreu i qeverisë ka ndarë pamje nga takimi me Sekretarin Parlamentar të Shtetit Gjerman, Niels Annen, si edhe me kryeministrin e North Rhine-Ëestphalia, Hendrik Ëurst.

Gjatë ditës së parë ai u takua me zv/Presidentin e Komisionit Europian, Johannes Hahn, kryeministrin shqiptar të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferri, si dhe zhvilloi një vizitë në zyrat e kompanisë së rrjetit social TikTok.