Del në ankand avioni i braktisur i Elvis Presley (Foto)

Në kohët e arta, Elvis Presley kishte tre aeroplanë. Momentalisht dy janë në Graceland, në shtëpinë e ish-rokerit të famshëm në Memphis, Tennessee. Një, në pronësi private, është mbajtur për 36 vjet në aeroportin e vogël të Rossëell, në Nju Meksiko dhe do të dalë në shitje në internet me një çmim të vlerësuar rreth 2-3 milionë dollarë.

1 of 13


Ofertat pranohen deri më 27 korrik. Lockheed JetStar 1329 i vitit 1962, nga fotot e publikuara në ankand, Shtëpia e ankandit të Iron Planet, duket si një grumbull hekurash i kthyer në skrap, është pa motor, i ndryshkur plotësisht. Modeli është mjaft i rrallë, pasi ndërmjet 1957 dhe 1978 janë bërë vetëm 204 ekzemplarë.

26 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 27, 2018 2:48 am ne Kurioz. ne link https://lajme.mk/?p=141087
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit