Auto Draft

Tragjedia e rëndë në Maqedoninë Veriore, Qeveria shpallë dy ditë zie

Auto Draft
Auto Draft

Qeveria një orë para mesnate ka mbajtur mbledhjen e jashtëzakonshme, lidhur me fatkeqësinë e rëndë që ndodhi në rrugën Shkup – Tetovë, ku nga aksidentimi i një autobusi me udhëtarë humbën jetën 14 veta, informon INA.

Auto Draft
Auto Draft

Pas përfundimit të saj kryeministri Zoran Zaev ka shprehur ngushëllime në adresë të familjarëve të të ndjerëve. Ai njoftoi se numri i viktimave është rritur në 14, dhe se gjashtë prej udhëtarëve janë në gjendje të rëndë.
Kryeministri Zaev lidhur me këtë tragjedi të rëndë tha se 14 dhe 15 shkurti shpallet ditë zie kombëtare. (INA)Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk February 14, 2019 10:29 am ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=141518
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

One comment

  1. Like!! Thank you for publishing this awesome article.