Artan Grubi dhe Menduh Thaçi ofendojnë rëndë Blerim Rekën

Artan Grubi dhe Menduh Thaçi ofendojnë rëndë Blerim Rekën

Artan Grubi dhe Menduh Thaçi ofendojnë rëndë Blerim Rekën
Artan Grubi dhe Menduh Thaçi ofendojnë rëndë Blerim Rekën

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi ka përdorur akuza të rënda kur ka folur për kandidatin shqiptar për president Blerim Rekën.

Grubi, i cili po fliste në një tubim të BDI-së në sheshin Skenderbeu në Shkup, nga ku kërkonte vota për kandidatin maqedonase për president Stevo Pendarovskin.

Në një moment gjatë fjalimit të tij, Grubi i’u drejtua Rekës me disa shprehje me të cilat i drejtohen klerikët mysliman, kufomave gjatë varrimin, që në popull njihet si këndimi i tallkinit.

Mbase, në këtë mënyrë Grubi ka tentuar t’i dërgojë Rekës porosi se do të varroset politikisht në këto zgjedhje presidenciale.

“O Blerim i biri i Hamzës, jo i Kastrioteve, por i Rekës, çdo votë për ty është votë për VMRO DPMNE, çdo votë për ty është votë për regres e jo përprarim” kanë qenë disa nga fjalët e Grubit.

Artan Grubi dhe Menduh Thaçi ofendojnë rëndë Blerim Rekën
Artan Grubi dhe Menduh Thaçi ofendojnë rëndë Blerim Rekën

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi mbrëmë ishte mysafir në Zonën B që emitohet në Klan Kosova me pronar Baton Haxhiun.

Thaçi ka folur edhe për kandidatin për president Blerim Rekën dhe opozitarët Ziadin Selën dhe Bilall Kasamin.

“Blerim Reka mund ti ketë të gjitha të mirat, por Blerim Reka nuk është nusja e re e politikës shqiptare në Maqedoni”, tha Thaçi dhe pastaj e spjegoi pyetjen e gazetarit të Klan Kosova se çka është kjo nusja e re.

Në këto momente filloi e qeshura e Baton Haxhiut.

“Blerim Reka ka qenë ambasadori i BDI-së. Ai ishte i nënshtruari i peticionit anti-PDSH”.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 17, 2019 5:10 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=141765
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit