Ribery gjen menjëherë ekipin e ri

Ribery gjen menjëherë ekipin e ri

Ribery gjen menjëherë ekipin e ri
Ribery gjen menjëherë ekipin e ri

Mesfushori francez, Frenk Ribery do t’i japë fund aventurës së tij te Bayerni i Mynihit, pas plot 12 vitesh me këtë ekip.

36-vjeçari, ka fituar çdo trofe të mundshëm me fanellën e Bayernit dhe tashmë fundi i tij në këtë skuadër, vjen në fund të sezonit.

Në Gjermani kanë bërë të ditur se francezi do të shkojë në Katar.

Pjesën e mbetur të karrierës, ai do e vazhdojë te skuadra e Al Sad Sport Club, ekip në të cilën luan momentalisht Ksavi, ish-mesfushori legjendar i Barcelonës.

Flitet se Ribery do të përfitojë një kontratë të majme, pa marrë shumë parasysh moshën që ka.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 17, 2019 5:13 pm ne Sport. ne link https://lajme.mk/?p=141773
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit