Klientëve në restorant iu shërbehet gabimisht vera 5.000 dollarëshe

Klientëve në restorant iu shërbehet gabimisht vera 5.000 dollarëshe

Klientëve në restorant iu shërbehet gabimisht vera 5.000 dollarëshe
Klientëve në restorant iu shërbehet gabimisht vera 5.000 dollarëshe

Disa klientë fatlumë patën mundësi të shijonin një shishe verë që kushtonte plot 4500 paund në një restorant në Britaninë e Madhe, raporton BBC.
Menaxheri i restorantit ‘Hawksmoor Manchester’ shkroi në Twitter se shpresonte që klientët ta kishin shijuar darkën e tyre pasi iu ishte shërbyer një shishe vere Chateau le Pin Pomerol e vitit 2001.
Klientët porositën një Bordeaux që kushtonte 260 paund, dhe morën një shishe me pamje po aq ‘vintage’ por që kushtonte 17 herë më shumë.
Pjesëtarët e stafit që bënë gabimin e tmerrshëm u kujdesën ta mbanin gojën mbyllur dhe vetëm më vonë menaxheri e kuptoi çfarë kishte ndodhur, tha një zëdhënës.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 17, 2019 11:44 am ne Kurioz. ne link https://lajme.mk/?p=146483
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.