Komandant Sokoli dridh Gjykatën: Ju keni ardhur nga Karpatet, nuk durojmë më

Komandant Sokoli dridh Gjykatën: Ju keni ardhur nga Karpatet, nuk durojmë më

Komandant Sokoli dridh Gjykatën: Ju keni ardhur nga Karpatet, nuk durojmë më
Komandant Sokoli dridh Gjykatën: Ju keni ardhur nga Karpatet, nuk durojmë më

Edhe pse njihet si i qetë për nga natyra, Sami Ukshini i njohur si Komandant Sokoli ka shpërthyer sot në Gjykatën e Apelit, ku ka filluar seanca për rastin Lagja e Trimave. Sokoli ka shprebur mllefin ndaj gjykatëses dhe policisë, për siç tha, maltretimin 4 vjeçar që po u bëhet.
“Mjaft më, nuk ju durojmë. Katër vite ju kemi duruar dhe na keni maltretuar. Nuk durojmë më. Ju keni ardhur nga Karpatet, atje duhet të ktheheni”, ka thënë Sokoli, shkruan Gazeta Lajm.
Seanca ka filluar me një minutë heshtje për bashkëluftëtarët e rënë në Lagjen e Trimave. Gjykimi ka filluar me tensione dhe me revoltë të shprehur nga pjesëtarët e Grupit të Kumanovës. Ata nuk e kanë lejuar Gjykatësen të flasë maqedonisht. “Grupi i Kumanovës i drejtohet Gjykatëses maqedonase: Fol shqip, këtu është Shqipëri, ju keni ardh “izbeglica” këtu”, ka thënë Val Zekaj i Grupit të Kumanovës, duke mos lejuar Gjykatësen të flasë. Atë e kanë përkrahur edhe anëtarët tjerë të Grupit. Ata kanë marrë autorizimin avokateve dhe kanë lëshuar senacën./Gazeta LajmBehu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 16, 2019 11:29 am ne Lajme, Rajoni. ne link https://lajme.mk/?p=146232
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.