ShowBiz

Nuk e fsheh më, del haptazi me të dashurin

Ajo është njëra nga këngëtaret më të dashura për publikun. Këngëtarja Arilena Ara ka preferuar ta mbajë gjithmonë jetën e saj private larg syrit të mediave. Mirëpo kohët e fundit ajo ka filluar të postojë foto me menaxherin e saj Popi Kola, në një raport më shumë se sa thjesht si menaxher. Ajo po e shfaq hapur si partnerin e saj. Arilena dhe Popi janë pjesë e jetës së njëri-tjetrit që prej 8 vitesh dhe vetë Popi është shprehur se do të jenë edhe për 80 vite të tjera më shumë. Vetëm së fundmi, Arilena ka ndarë në instastoryn e saj foto me Popin, ku shfaqen të buzëqeshur buzë pishinës. Këngëtarja ka vendosur ikonën e botës mbi foto që tregon se ai është e tërë bota për të.

Read More »

Takohet me aktoren shumë të njohur turke

Shyhrete Behluli është këngëtarja shumë e pëlqyer kosovare. Atë e gjejmë përherë aktive si me këngë të reja ashtu edhe në mbrëmje e koncerte,përcjell KosovaToday. Krahas angazhimeve ajo është shumë aktive edhe në rrjete sociale. Sot, ajo ka publikuar një foto ku tregon se është takuar me aktoren shumë të njohur turke, Semra Dincer dhe këtë moment nuk ka hezituar ta ndajë me ndjekësit./KosovaToday/

Read More »

Krejt ndryshe në realitet

Seriali ‘Mos ma lësho dorën’ po bëhet gjithnjë e më i pëlqyer në publik. Janë personazhet e tij ato që po arrijnë të kenë sukses si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, përcjell KosovaToday. E një rol shumë i rëndësishëm është edhe ai i Melisës. Ajo konsiderohet si një ndër aktoret më të bukura të serialit e edhe më e bukur duket se është në realitet./KosovaToday/

Read More »

Vishet në fustan xixa-xixa

Afërdita Demaku është një prej këngëtareve më të pëlqyera kosovare. Ajo bën pjesë në këngëtaret më të ftuara të performojnë në dasma e në festa të tjera familjare, përcjell KosovaToday. Sidomos në këtë sezon ajo ka qenë tejet e angazhuar me festa të ndryshme. Sot, ajo ka shkuar në një dasmë e me grimin, frizurën dhe veshjen e saj ajo mahniti të gjithë./KosovaToday/

Read More »

Zbulon më shumë se ç’duhet me këtë fustan

Ajo është një ndër këngëtaret më të pëlqyera kosovare. Përveç për këngët e saj ajo është shumë e përfolur sidomos për paraqitjet e saj gjithmonë shumë tërheqëse, përcjell KosovaToday. Nora nuk heziton të jetë aktive në rrjete sociale ku shumë shpesh ndan me ndjekësit momente nga jeta e saj private dhe profesionale. Së fundi, ajo ka publikuar një foto ku shihet se ka veshur një fustan të kuq e të shkurtër, me të cilin ajo zbulon më shumë se që duhet./KosovaToday/

Read More »

Ka diçka për të thënë

Learta Jakupi është një prej nuseve më të përfolura të estradës. Reja e Shyhretes është shumë e përfolur sidomos për paraqitjet e saj plot stil, përcjell KosovaToday. Ajo dhe djali i këngëtare tani janë prindër të një djali e i cili dje festoi ditëlindjen e dytë. Sot, Learta ka publikuar një foto nga festa e djeshme dhe me këtë ka falënderuar të gjithë për urimet./KosovaToday/

Read More »

Fustani i saj mori gjithë vëmendjen

Kaltrina Selimi është një ndër këngëtaret më të pëlqyera të shoebizit shqiptar. Ajo përveç që njihet për zërin e saj, po ashtu ka një stil shumë të veçantë, përcjell KosovaToday. Kaltrina këtë sezon nuk po mungon në dasma e festa të ndryshme. Së fundi, ajo ka shkuar në një dasmë dhe me këtë fustan mori vëmendjen e të gjithëve./KosovaToday/

Read More »

Eliza Dushku, ia bën një dedikim romantik

Eliza Dushku i bën dedikim romantik bashkëshortit në përvjetorin e martesës Eliza Dushku dhe bashkëshorti i saj festojnë përvjetorin e parë të martesës. Eliza Dushku ka ndarë me ndjekësit imazhe nga dita kur kurorëzoi martesën me partnerin, shkruan lajmi net. Me këtë rast, ajo i kushtoi fjalë zemre bashkëshortit, në datën kur festojnë përvjetorin. “Urime përvjetorin (përgjithmonë) Zotëri Palandijan, zemra ime. Bourne dhe unë jemi shumë me fat dhe në dashuri”, ka shkruar aktorja. Për ndryshe, çifti ka pak kohë që u bënë prindër të një djali për herë të parë.

Read More »

Nusja e Hetemit ‘ҫmend’ dasmorët

Dhurata Lipovica është modele shumë e njohur kosovare. Ajo është gruaja e aktorit të njohur si ‘Hetemi’, shkruan KosovaToday. Dhurata është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet e veshur me një fustan tejet të bukur. Dhurata do t’i ‘ҫmend’ të pranishmit me këtë pamje./KosovaToday/

Read More »

Vishet në fustan të shkurtë

Gresa Behluli është për momentin një person shumë i përfolur në publik e media rozë. Ajo para dy muajve i dha fund beqarisë me një dasmë tejet madhështore dhe që po komentohet ende, shkruan KosovaToday. Gresa pas martesës është shumë aktive në rrjete sociale e sidomos në Instagram ku posedon shumë ndjekës. Sot, ajo ka publikuar një foto ku shihet se ka dalë në qytet me fustan të shkurtë mirpëo, duket se Gresa ka humbur shumë kilogramë pas martesës./KosovaToday/

Read More »

Zbulon shumë me fustanin që ka veshur

Tayna vazhdon të jetë ndër reperet më të përfolura në vend. Ajo me këngët e saj ka bërë për vete mijëra fansa, shkruan KosovaToday. Krahas muzikës Tayna është aktive edhe në rrjete sociale. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet e veshur me një fustan dhe po duket shumë provokative./KosovaToday/

Read More »

Vajza e Shyhretes, shikoni reagimin e Njomzës

Grimerja, Njomza Martinaj është një ndër më të pëlqeyrat nga publiku. Përveç si grimere ajo u bë e njohur si vajza e këngëtares së njohur, Shyhrete Behlulit, përcjell KosovaToday. Njomzën e gjejmë shumë aktive në rrjete sociale ku vazhdimisht ndan me ndjekësit punën e saj. Sot, ajo ka publikuar një foto me të cilën tregon se sot e ka vizituar aktorja e njohur turke, Semra Dincer, e cila këto ditë po qëndron në Kosovë. E kjo duket se e ka gëzuar shumë Njomzën./KosovaToday/

Read More »

“Maizën”, ja si duket tani si 50 vjeçare

Ishte ndër aktoret me të dashura për publikut për serialit ‘O Clone’. Daniela Ecsobar, e njohur si “Maiza” ka qenë njëra ndër aktoret e njohura të serialit mjaft të pëlqyer “O Clone”. “Maiza” në serial qenë rivalja e aktores kryesore, “Zhades”, e cila ka luajtur rolin e gruas, që ka kaluar jetën me burrin (Lukasin), i cili ka qenë i dashuruar në (Zhaden). Ndërsa, më të fuqishëm rolin e saj e ka bërë ai i një nëne, e cila ka vuajtur për vajzën që i drogohej. Në kohën kur ishte xhiruar seriali, Daniela apo “Maiza” ka qenë 33 vjeçare, ndërsa tani aktorja ka 50 vjet, shkruan rtv21. Nga imazhet e publikuara në instagram, ku numëron 124 mijë ndjekës, përveç stilit dhe moshës, aktorja duket se nuk ka ndryshuar edhe aq shumë në pamje. Daniela Escobar është lindur më 16 janar të vitit 1969 në Brazil. Ajo ishte martuar me regjisorin Jayme Monjardim në vitin 1995, ndërsa është ndarë në vitin 2003, me të cilin ka djalin, André Matarazzo. Aktorja ishte martuar edhe njëherë me biznesmenin Marc..

Read More »

Foto ku shfaqet e veshur zi, i ‘zhduket’ barku

Ariana Fejzullahu tani është në pritje për t’u bërë nënë për herë të katërt. Gruaja e Ermal Fejzullahut është shumë e njohur sidomos për paraqitjet e saj plot stil, shkruan KosovaToday. Ndonëse është tejet e angazhuar në familjen e saj, Ariana është super aktive në rrjete sociale. Gjatë shtatzënisë të gjitha femrat janë të fikësuara pas një gjejë, ndërsa Ariana është fikësuar pas fotografive. Sot ka publikuar një foto në të cilën shihet e veshur krejt zi. Ndërsa ajo qe bie në sy është se në këtë foto Arianës i është ‘zhdukur’ bakru i fryerë. Me sa duket Ariana këtë foto e ka bërë para se të ishte shtatzënë. A po i mungon Arianës trupi i saj me linja përfekte? /KosovaToday/

Read More »