Kurti: Thaçi nuk e tha në takim ultimatumin e 48 orëve, e nxori në…

Zhvillime te reja priten sot gjatë ditës në Kosovë. Kryesia e lëvizjes Vetëvendosje pritet te mblidhet…

Dështon takimi mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, edhe 24 orë afat për Qeverinë

Ende nuk ka asnjë marrëveshje mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës për qeverinë e re. Takimi…

Presin lëvizjen e lirë, kosovarët nga shkurti duhet të paguajnë më shtrenjtë vizat

Shqiptarët e Kosovës presin ditën kur do të marrin lajmin e mirë të heqjes së regjimit…

Gjendja e rëndë ekonomike në Mitrovicë, qindra të rinj punojnë në vendgrumbullimin e mbeturinave

Gjendja e rëndë ekonomike në Mitrovicën e ndarë në dysh, po i shtyn shumë të rinj…

Vuçiç i hedh benzinë zjarrit: Kosova, ligj fetar si Mali i Zi!!

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha se nuk e përjashton mundësinë që edhe autoritetet e Kosovës…

Vuçiç bën prapakthehu/ “Nuk i kam mohuar krimet e Luftës…”, po msakra e Reçakut?

Deklarata e presidentit serb Aleksandër Vuçiç se “Masakra e Reçakut ka qenë e fabrikuar për të…

Vetting edhe në Kosovë, kërkohet të nisë brenda 2020

Organizatat që mbikqyrin sistemin e drejtësisë në Kosovë ankohen se disa prokurorë e gjyqtarë janë caktuar…

Protesta në Gjakovë, pelegrinët serbë anulojnë udhëtimin drejt Kishës Ortodokse

Pelegrinët serbë nuk kanë udhëtuar si çdo vit drejt Gjakovës për të vizituar në 6 janar…

Sot takimi Thaçi-Kurti? Marrëveshje për qeverinë, ende nuk ka

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritet të takohet sot me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,…

Qeveria e re në Kosovë/ Kurti mandatohet nesër nga Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohen nesër…

2019-ta, viti i dështimit për Kosovën?! Nuk u anëtarësua në asnjë organizatë ndërkombëtare

Dështimi ndër vite i Kosovës për t’u anëtarësuar në ndonjë organizatë ndërkombëtare e ka përcjellë edhe…

Kishte shkuar për analizat e të ëmës në Serbi, arrestohet kosovari

Fillimin e 2020-tës, ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli e nisi…

Në Kosovë për pushime, zhduket në rrethana misterioze 15-vjeçarja

Ai që duhet të ishte një kremtim i bukur festash në Prishtinë, është kthyer në makth…

Afera e përgjimeve në Kosovë, gjykata liron të gjithë të akuzuarit

Gjykata Themelore në Prishtinë i liroi të 11 personat e akuzuar për përfshirje në skandalin e…

Vjosa Osmani: Mosarritja e marrëveshjes me VV, do të ishte gabim historik!

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani u shpreh se mos arritja e një marrëveshjeje…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey