COVID-19 koşullarında futbol / Sahada ve saha dışında önlemler, futbolcular nasıl adapte oldu (fotoğraflar)

Learta, Matin ile kahve içmeye gitti, elbisesi tüm dikkatleri üzerine çekti

Learta, Matin ile kahve içmeye gitti, elbisesi tüm dikkatleri üzerine çekti

Kategoria Superiore rinisi ditën e sotme, ku u luajtën katër takime, që dhuruan gola dhe emocione. Kishte 84 ditë që futbolli ishte ndërprerë për shkak të pandemisë COVID-19.

Në fushë sot, Federata Shqiptare e Futbollit dhe klubet ishin kujdesur që të respektonin masat e vendosura, për të shmangur infektimin.

Tifozë në shkallët e stadiumit nuk pati, por të paktën ata iu gëzuan faktit që ekipet e zemrës u rikthyen në fushë.

Futbollistët ndërkohë respektuan distancën e sigurisë, mbajtën maska jashtë fushe, ndërkohë që u treguan të matur edhe në festime.

Fotot e mëposhtme tregojnë ato që nuk u panë në stadium me protagonistë lojtarët, si edhe një futboll ndryshe, të ndikuar nga pandemia.

AKILLI YAYINCI

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey