DETAJET: Lojtarët bllokuan konferencën, u munduan të ndalonin shkarkimin e Lopeteguit

Teatri, Meta apel Ramës dhe Veliajt: Dëgjoni sugjerimet dhe shqetësimet e artistëve
Teatri, Meta apel Ramës dhe Veliajt: Dëgjoni sugjerimet dhe shqetësimet e artistëve
Kombetarja spanjolle ndodhet ne koas pas shkarkikit te fundit qe drejtuesit e Federates Spanjolle ben duke shkarkuar nga detyra nje dite perpara nisjes se Boterorit trajnerin Julen Lopetegui.

Vendimi per shkarkimin e Lopeteguit erdhi pas zyrtarizimit qe trajneri beri tek Reali i Madridit, e cila u cilesua si fyerje per Federaten.

Ne kete menyre ata paralajmeruan nje konference per shtyp ne oren 10:30, por qe u detyruan ta shtynin per me shume se nje ore daljen perpara mediave.

Kjo ndodhi pasi lojtaret dolen kunder vendimit per shkarkimin e trajnerit te tyre te cilet te udhehequr nga kapiteni Sergio Ramos zhvilluan mbledhje me drejtuesit e Federates rreth ketij vendimi.

Ata i kerkuan drejtusve te mos e shkarkonin Lopeteguin pasi nje veprim i tille nje dite perpara Boterorit do te ishte dem i madh per skuadren.

Megjithate, pavarsisht perpjekjve te tyre Federata vendosi te shkarkonte Lopeteguin.

“Jemi ne nje situate te komplikuar, shume te komplikuar. Vleresoj shume Lopeteguin, por ka menyra të duhura se si te behen gjerat. Jane lajmëruar me një telefonatë nga ai vetëm 5 minuta para se Reali te leshonte deklaraten per shtyp. Ky ekip vazhdon punën pavarësisht trajnerit”, ishin fjalet e presidentit Rubiales ne konference.

Tashme pritet te mesohet se kush do te jete pasuesi i Lopeteguit tek stoli i spanjolleve. (TemA)Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 13, 2018 2:09 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=134992
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit