Spanja emëron pasardhësin e Lopetegui

Albert Celades është konfirmuar si trajneri i ri i Spanjës pas shkarkimit të Lopetegui.

Trajneri i kombëtares Under 21 do të drejtojë ekipin e parë në ndeshjen hapëse kundër Portugalisë dhe gjatë gjithë Botërorit.

Emërimi i trajnerit të ri erdhi pasi Federata Spanjolle e Futbollit ka vendosur që të shkarkojë Julen Lopetegui pasi trajneri i kombëtares pranoi një ditë më parë për të drejtuar Real Madrid për 3 sezonet e ardhshme.

a.s/ditaBehu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 13, 2018 2:08 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=134974
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit