Allegrit i dridhet zëri: Ronaldo nuk garanton trofeun (VIDEO)

Allegrit i dridhet zëri: Ronaldo nuk garanton trofeun (VIDEO)

Allegrit i dridhet zëri: Ronaldo nuk garanton trofeun (VIDEO)
Allegrit i dridhet zëri: Ronaldo nuk garanton trofeun (VIDEO)

Massimiliano Allegri është munduar të fshehë zhgënjimin duke përsëritur shpesh fjalinë “Ajax meritoi kualifikimin pas asaj që bëri sidomos në pjesën e dytë”, por ka qenë ndoshta në pozitën më të vështirë të karrierës së tij. Pikërisht atëherë kur pritshmëria ishte më e madhe dhe kur i gjithë ambjenti bardhezi, pasi eliminuan Atletico Madrid, menduan se këtë vit do të arrinin finalen e madhe dhe do të ngrenin trofeun me njeriun Champions, Cristiano Ronaldo…

“Ronaldo nuk garanton medoemos trofeun. Futbolli nuk është matematikë, 1+1 nuk bën gjithmonë 2. Ka raste kur bën 3, ka raste kur bën zero e kështu me rradhë. Ishim në garë për katër trofe, jemi duke fituar 2 (titull dhe Superkupë), pra 50%”.

Por, në çdo përgjigje, zëri i Allegrit dridhej, sidomos kur ngacmohej nga gazetarët në lidhje me faktin se pse Juventusi u shkërmoq në atë formë. Nuk dinte se çfarë të thoshte.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=oKEsdvlwRjsBehu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 17, 2019 5:37 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=141834
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit