Auto Draft

Ushtria kombëtare libiane po tenton grusht-shtetin në Tripoli

Auto Draft
Auto Draft

Zëvendëskryeministri i Libisë ka thënë se komandanti i forcave lindore, Khalifa Haftar, po tenton grusht-shtetin duke i prirë konfrontimit ushtarak me Qeverinë e njohur ndërkombëtarisht.

Auto Draft
Auto Draft

Ahmed Maiteeg bëri thirrje për tërheqje të ushtrisë së Haftarit nga periferia e Tripolit dhe në perëndim të Libisë, transmeton KTV.

Ushtria kombëtare libiane nisi të avancojë drejt Tripolit para dy javësh, por Qeveria siriane ia doli ta ndalë shkaku i numrit më të madh të grupeve të armatosura.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 17, 2019 6:01 pm ne Bota. ne link https://lajme.mk/?p=141886
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit