SHBA vrau gjeneralin më të fuqishëm të Iranit, por a ishte legjitime?

Pati shumë pyetje pas vrasjes së bujshme të gjeneralit iranian Kasem Sulejmani, por një ndër të…

SMART PUBLISHER

Konsumoni hudhër dhe limon, kundër kolesterolit dhe tensionit të lartë

Hudhra dhe limoni përfaqësojnë një eliksir të vërtetë dhe të çmuar për shëndetin tonë. Këtu janë…

SMART PUBLISHER

Nëntë llojet e intelegjencës

Kur kemi qenë në shkollë, pjesa më e madhe nga ne kemi menduar se nëse dikush…

SMART PUBLISHER

Gol dhe asist në miqësore, Ibra gati për Sampdorian!

Përvoja e dytë e Zlatan Ibrahimovicit me fanellën kuqezi të Milanit nisi me atë që gjiganti…

SMART PUBLISHER

“Jam në një marrëdhënie me një femër tjetër”, rrëfehet deputetja britanike

Ligjvënësja britanike Layla Moran, në Mbretërinë e Bashkuar ka treguar se është panseksúale dhe aktualisht ndodhet…

SMART PUBLISHER

Inter gati t’i marr “hakun” Juventusit? Mediat daneze: Eriksen “drejt” Milanos

Rivaliteti midis Juventusit dhe Interit këtë vit nuk mjaftohet me duelin në fushë, ku të dy…

SMART PUBLISHER

Bolsonaro ironizon: Pse Macron dhe Greta Thunberg nuk flasin për zjarret në Australi?

Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro tha se kolegu i tij francez, Emmanuel Macron dhe aktivistja suedeze, Greta…

SMART PUBLISHER

SHBA dërgon 3000 trupa në Lindjen e Mesme

3000 trupa do të dërgohen në Kuvajt për t’iu bashkuar 750 trupave të pranishme atje, ndërkohë…

SMART PUBLISHER

Guterres thirrje për përmbajtje maksimale në Lindje të Mesme

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres është thellësisht i shqetësuar nga rritja e…

SMART PUBLISHER

Shangai “mashtroi” botën, spektakli me dron nuk u realizua për Vitin e Ri (FOTO)

Shfaqja spektakolare e mijëra dronëve që fluturonin mbi qytet si pjesë e festimeve të vitit të…

SMART PUBLISHER

Vrasja e Qasem Soleimani, Rama tregon mbështetje ndaj SHBA-ve

Edhe kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së Qasem Soleimani me urdhër të presidentit Donald…

SMART PUBLISHER

52-vjeçari nga Fieri lahet në det në janar (VIDEO)

Në një kohë kur të gjithë mbërthehemi deri në grykë me shall dhe pallto të trasha…

SMART PUBLISHER

“Fluturon” vlera e Muriqit, sipas Transfermarkt është 12 milionë euro

Vazhdon të rritet vlera e kartonit të sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi. Futbollisti i i Fenerbahçes…

SMART PUBLISHER

Maqedonia krijon qeverinë teknike, me 101 vota pro

Me 101 vota pro, në Maqedoninë e Veriut është zgjedhur edhe qeveria e re teknike. Kabineti…

SMART PUBLISHER

Kryeministri kroat: Duam hapjen e negociatave me Shqipërinë!

“Në samitin e Zagrebit, në maj, kemi ambicien dhe qëllimin e qartë për hapjen e negociatave…

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey