Putin emëron kryeministrin e ri, kush është “shefi” që do drejtojë qeverinë (FOTO)

Kremlini bëri të ditur se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka emëruar shefin e Shërbimit Federativ…

Përdhunonte gratë, dënohet gardiania. Ja skema që përdorte 26-vjeçarja (Foto)

Një oficere 26-vjeçare është dënuar me burg, pasi ka abuzuar seksualisht me disa të burgosura nga…

Tmerr në autostradë/ Minibusit i çahet goma, turistët “fluturojnë” në rrugë (FOTO)

Ky është momenti i tmerrshëm që një grup turistësh britanikë “fluturuar” nga minibusi i tyre pas…

Vendim/ Asnjë ndërtim ekzistues nuk do të legalizohet në sipërfaqet e planifikuara për rindërtimin

Pas tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar qeveria është duke planifikuar tashmë procesin e…

“Jam shumë keq”, apeli i 17-vjeçares shqiptare nga kampi i ferrit në Siri

Teksa historia e vogëlushit Alvin mori tjetër rrjedhë falë ndërhyrjes të emisionit investigative “LE IENE” dhe…

“Shembullorët” e burgjeve, si po lirohen të dënuarit për krime të rënda

Indrit Dokle ishte i fundit nga disa prej emrave më të njohur të kronikës së zezë…

Komisioneri për Zgjerimin kërkon hapjen e negociatave: Tirana dhe Shkupi janë gati

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, deklaroi nga Shkupi ai është se Shqipëria dhe…

Keni menduar që Xhensila nuk ka behane, shikojeni këtë foto pa grimë të saj

Xhensila Myrtezaj është këngëtarja shumë e pëlqyer nga Shqipëria. Ajo dhe burri i saj, aktori Bes…

AAK ende pa kryetar që nga dorëheqja e Haradinajt

AAK-ja, ka mbetur pa kryetar, që nga dorëheqja e Ramush Haradinajt. Ramush Haradinaj s’do t’i ushtrojë…

Kryeziu thotë se oferta e LDK-së është korrekte, kërkon nga VV-ja ta formojë qeverinë

Drejtori i Instituti Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu pas ofertës së fundit që Lidhja Demokratike e…

Aliu: VV-ja s’është kundër që LDK-ja të propozojë kandidatin për president, por duam emrin

Liburn Aliu, deputet i Vetëvendosjes, ka thënë se kjo parti nuk është kundër që propozimi për…

ZYRTARE: Roma arrin marrëveshje me yllin e madh

AS Roma ka njoftuar nënshkrimin e lojtarit të Interit, Matteo Politano. Politano ka arritur të bëjë…

Zyrtare: Tobidos transferohet të gjiganti evropian

Synimi i Milanit sapo u zyrtarizua të Schealke 04. Barcelona dhe Schalke 04 kanë arritur marrëveshje…

Milan e deklason Spalin, thyen këtë record!

Milani ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Rosonerët kanë mposhtur Spalin në “San Siro”…

E veshur me shumë stil, ja si duket Arbnora në muajt e fundit të shtatzanisë

Ata të dy së shpejti do të bëhen prindër të fëmijës së parë. Futbollisti i njohur…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey