plans Serbie à « inject » 5 eu milliards dans l'économie. 100 $ gratuit pour chaque personne sur 18 âgé

Serbia planifikon të ofrojë rreth 5 miliardë euro (5.54 miliardë dollarë) kredi dhe subvencione për bizneset

Le prix du pétrole tombe à un niveau le plus bas depuis l'année 2002

Çmimi i naftës ka rënë në nivele të papara qysh në vitin 2002, pasi kërkesa për

« Mission Impossible » / Parle directeur des fans de société allemande

Kompania gjermane, Draegerwerk është lider botëror në prodhimin e ventilatorëve. Në një intervistë për Spiegel, drejtori

Analiza / Kush dhe si do të përfitojë nga stimuli më i madh ekonomik në historinë e SHBA

Presidenti Trump nënshkroi stimulin ekonomik rekord prej 2 trilion dollarësh CARES të premten. Stimuli ka për

La crise de coronavirus - Vente presque tout l'or aux États-Unis

Wall Street Journal raporton se investitorët amerikanë dhe bankierët u përballën me një problem për shkak

De virus à la récupération: Combien de temps le changement mondial 18 mois à venir

Nga Chris Stokel-Welker Jemi nën karantinë. Raftet e supermarketeve janë boshatisur. Fluturimet janë anuluar. Punëtorët kanë

Le prix du pétrole va au plus bas niveau depuis 1991

Çmimet e naftës u rritën pak, duke lënë prapa një javë rënieje të thellë, me vlerat

10 milliardaires avec de grandes pertes d'argent parce que coronavirus

Dhjetë miliarderë humbën më shumë se 83 miliardë dollarë këtë javë për shkak të kolapsit të

Le prix du pétrole tombe, le plus bas 17 année

Informacionet e fundit tregojnë se çmimet e karburantit të papërpunuar arritën nivelin më të ulët në

Combien ont perdu les plus grandes entreprises technologiques? Microsoft a perdu environ 405 milliards ...

Microsoft, Apple, Alfabet (kompani mëmë e Google) dhe Amazon, ose siç quhen ndryshe ‘formacioni MAGA’ (akronimi

10 réalités: Samsung ou mieux iPhone

Për ta vendosur njëherë e mirë fituesin, janë marrë në krahasim celularët Iphone 11 dhe i

Il ne suffit pas coronavirus, « Guerre du pétrole » ont été troublé l'économie mondiale

Ndërkohë që ekonomia po njeh efektet e para shkatërruese të përhapjes globale të koronavirusit, një tjetër

La forte baisse des prix du pétrole sur les marchés mondiaux

Çmimet e naftës në bursat ndërkombëtare ranë me një të tretën, duke tërhequr dhe aksionet dhe

Paralajmërimi i OBSH: Mos paguani kesh por me kartela pasi rrezikoni koronavirusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OMS) ka paralajmëruar që njerëzit të mos paguajnë me kartëmonedha, por të

Cilat janë dhjetë vendet që kanë investuar më së shumti në Kosovë?

Sipas raportit të UNICEF-it, del se vetëm tri vendet e para për këtë periudhë kanë investuar

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey