Me këta dy përbërës shkrihet akulli në xhamin e veturës për një sekondë (Video)

Duket se ekziston një mënyrë për ta shkrirë xhamin e veturës shpejt, pa përdorur ‘kruese’ akulli…

“U tremba e ika” , i moshuari 72 vjeçar vd.iq në një hotel në Gjilan, rrëfehet 30-vjeçarja

Në 8 janar, në një motel në Gjilan u gjet i vd*ekur një person i moshës…

Rrëfimi i 101 vjeçares që e kishin fejuar sa ishte në djep (Video)

Timë Shatri, zonja e cila në maj të këtij viti mbush plot 101 vjet. Sidoqoftë, tani…

Fitoi 120 milionë euro në lotari, por për këtë arsye 42 vjeçari vazhdon të punojë në ndërtim

Një burrë anglez, i cili fitoi rreth 120 milionë euro në lotarinë EuroMillions dy muaj më…

​Shkencëtarët krijojnë arin plastik

Një grup shkencëtarësh nga ETH Cyrih i Zvicrës kanë vendosur se si të prodhojnë ar në…

‘Udhëtari’ në kohë tregon çfarë do të ndodh në vitin 2075: Ky vend do të përmbytet në ujë

Para se kalendari të ndërrohej duke shënuar fillimin e një dekade të re, një djalosh mori…

I riu nga Gjilani që nuk rri kot kafeneve, ai është pasionant i madh i pulave

Liridon Kamberi nga qyteti i Gjilanit për dallim nga shumë të rinj kosovarë ka një pasion…

Frikë nga dashuria – pse disa njerëz kanë frikë të krijojnë lidhje

Lena e humbet shpejt dëshirën të qëndrojë me një partner. Gjithçka zhvillohet shumë shpejt për të.…

Pse gjyshet duan më shumë nipat dhe mbesat sesa fëmijët e tyre

Sipas një studimi, gjyshet që kanë një lidhje të ngushtë emocionale me nipat dhe mbesat e…

Grupi negativ i gjakut cilësohet si më i pastri dhe i rralli, ja karakteristikat unike

Gjaku i pompuar nga zemra që qarkullon përmes enëve si arteriet dhe venat mirëmban funksionet e…

Ushqimet që nuk duhet të ngrohen në mikrovalë

Pjesë e secilës kuzhinë është mikrovala. Të gjithë ne e përdorim shumë shpesh, por a keni…

Pse duhet të konsumoni patjetër limon gjatë dimrit

Këto lëndë ushqyese bëjnë që limoni të sjellë një numër përfitimesh në shëndet. Përmirëson shëndetin e…

Ndaloni së konsumuari! Ky ushqim shkakton kancerin më të rrezikshëm – VIDEO

Hot dog-u është një nga ushqimet më të përhapura në botë. Në Amerikë konsumohen rreth 7…

Përdorimi i rregullt i marihuanës tkurr një pjesë të trurit

Përdoruesit e rregullt të marihuanës kanë tru të tkurrur, sipas një hulumtimi të publikuar rishtas nga…

Konsumoni hudhër dhe limon, kundër kolesterolit dhe tensionit të lartë

Hudhra dhe limoni përfaqësojnë një eliksir të vërtetë dhe të çmuar për shëndetin tonë. Këtu janë…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey